VAR „преувеличи момента“ – Шон Дайш недоволен от отменения гол на Евертън
Breaking News | 2023-12-23 | 22:09:04

Мениджърът на Евертън Шон Дайш се ядоса на решението да изключи гола на Доминик Калвърт-Люин в 51-ата минута при загубата им с 2-1 във Висшата лига на Тотнъм.

Шпорите водеха с два гола в резултат на 18 минути след завършващи удари отблизо на Ричарлисън и Сон Хюн-мин, но не бяха в най-добрата си форма и можеха да допуснат в началото на второто полувреме.

Калвърт-Люин вкара гол, след като Андре Гомес си върна притежанието на топката от Емерсън Роял, но VAR Майкъл Оливър каза на рефера Стюарт Атуел да прегледа инцидента и той отмени удара, след като Гомес бе присъден, че е хванал крайния защитник на Тотнъм глезена.

Предстоеше още драма, след като Гомес в крайна сметка намали изоставането в 82-ата минута, преди резервата Арнаут Данжума да удари гредата в последните секунди, с вратаря Гулиелмо Викарио, който изчисти загубената топка от голлинията.

Dyche каза: „Жалко е, че трябва да започна с това, защото смятах, че сме отлични, но ще се върна към това. Аз съм голям фен на VAR, но не знам къде живее днес.

„Мисля, че VAR прецени момента, в който реферът и съдията на линията имат невероятна гледка. Те явно са взели решение. Целият им опит и годините на правене на това отиват през прозореца, защото те ще намерят контакт.

„Те ще намерят контакт, ще намерят контакт с почти всичко.

„Аз Аз съм голям фен на VAR, но не може да съдийства всеки момент.

„Има толкова много меки неща във футбола сега. Всяко докосване е почти фаул или е фаул, но това не е достатъчно за мен.

„Това е мястото, където трябва да отидеш, „Не, това не е достатъчно контакт“, за да станеш зрял, професионален футболист (надолу).